@soyakmavisehira :) Bizi instagramda takip etmeyi unutma :)

SİTEMİZDE GÖREVLİ PERSONELİMİZ

Sitemizin bugünkü konumuna ulaşmasında; Ekibimizin Site Müdürümüz ve Şefleri sorumluluğunda bir bütün olarak çalışarak birbirlerini tamamlamaları, eksiklikleri kısa sürede gidermeleri, kendi aralarında saygılı ve düzeyli arkadaşlıklar kurmaları çok büyük etken olmuştur. Çalışanlarımızın, sitemizi kendi evleri gibi sahiplenmelerinde en büyük etken, farklılığı, farkederek ekibimizi maddi manevi her yönden koruyan destekleyen, sorunlarda çözüm arayan, sağlayan, bilgi ve deneyim ve gayretlerine itibar ederek onurlandıran, motive eden Yönetim Kurulumuz ve Denetleme Kurulumuz, Temsilcilerimiz ve Sakinlerimiz olmuştur.

Site Müdürümüz Semih DAŞ'ın yönetiminde yönetim ofisi, güvenlik birimi, teknik birim, temizlik birimi ve bahçe birimi görev yapmaktadır.

SİTE MÜDÜRÜ

Site çalışanlarımızın uyum içinde, ahenkli ve düzenli bir şekilde çalışmaları, hizmetlerin kurumsallaşması amacıyla sitemizde bir çalışma sistemi yapılandırılmıştır. Kurumsallaşmış çalışma düzenin sürdürülmesinde Yönetim Kurulu ile Site Personeli arasındaki bağlantı Site Müdürünün en önemli işlevlerinden birisi olmaktadır. 

Yönetim Kurulunun almış olduğu kararlar zamanında, eksiksiz, doğru, ve en ekonomik şekilde uygulanmaktadır. Çalışmalar sırasında uygulamalar yapılırken önce eldeki olanaklar ve personelimiz tarafından işlerin, projelerin yapılma durumları araştırılarak çalışanlarımızın en verimli şekilde değerlendirilmesi sağlanmaktadır. Bugüne kadar üretilen projeler ile, doğalgaz, elektrik ve su tüketimlerinde maksimum düzeyde tasarruflar sağlanmış olup bu konudaki çalışmalar ve araştırmalara, büyük önem verilerek, devam edilmektedir. 

Personelimizin hizmet içi eğitime çok önem verilmekte olup personelimizin yeterli ve güncel bilgi, beceri ile işlerini yapmaları, iş veriminin artması sağlanmaktadır.

Çalışan personelimiz arasında sağlanmış olan uyum, dayanışma ve ahenkle işlerin ekip çalışması ile doğru şekilde ve zamanında yapılmasını sağlamaktadır.

Site sakinlerimizin taleplerinin değerlendirilmesi, sorunların giderilmesi ve sitedeki gelişmeler konusunda Yönetim Kuruluna bilgi akışının sağlanması sitemizdeki huzurlu ortamın sağlanması ve korunmasında önemli bir bileşendir. Sitemizdeki; sosyal aktiviteler, kurslar ve eğlencelerde sponsorlar desteği sağlanarak gerçekleştirilmesine gayret edilmektedir. Bu organizasyonların yapılmasıyla ilgili çalışmalarda Site Müdürünün aktiviteleri arasında yer almaktadır.

Bugüne kadar yapılmış olan çalışmalar sonucunda, Sitemiz birçok konuda örnek gösterilen bir marka haline gelmiştir.

YÖNETİM OFİSİ

Yönetim Ofisinde Site Müdürü, Muhasebe, Halkla İlişkiler personeli görev yapmaktadır.Muhasebe ve aidat,su doğalgaz ödemelerini takip eden personellerimiz tüm kayıtların, arşivin düzenli, doğru, eksiksiz şekilde olmasını, soru ve isteklere zamanında yanıt verilmesini sağlamaktadır. Tahsilatlar günlük olarak takip edilerek aidat, doğalgaz, su ödemeleri zamanında gerçekleştirilerek gecikmeler önlenmektedir. Böylece, sitemizin ortak alanlar ve dairelere ilişkin menfaatleri korunmaktadır. Muhasebe kayıtları dahil tüm satın alma, ödeme kayıtlarının düzenli, eksiksiz, doğru olmasına özen gösterilmektedir. Kayıt sisteminin sağlıklı işleyişi, güncel, doğru ve eksiksiz olması ile ilgili tespitler Denetleme Raporlarımızda da belirtilmektedir.

Yönetim büromuzda görev yapan halkla ilişkiler personelimizin görevleri arasında bulunan telefon ile gelen soruları yanıtlamak, iletilen sorunları, konuları ilgili birimlere aktararak çözüm sağlamak, taşınmaları takip etmek, gelen telefonları ilgililere aktarmak gibi işler Sitemizdeki sistemin düzenli çalışmasına büyük katkı sağlamaktadır.

TEKNİK SERVİS

Teknik servis biriminde 2 personel görev yapmaktadır. Sitemizde, Doğalgaz Kazanları, Asansörler, Jeneratörler ve TV sistemlerinin özel ihtisas konusu olması ve önemine binayen bakım ve onarımları yıllık yapılan bakım ve onarım sözleşmeleri ile yetkili servisleri tarafından yapılmaktadır. Bunların dışında, doğalgaz kazanlarının işletilmesi, sıcak ve soğuk su sistemleri, bu sistemlere ait pompa ve hidraforların bakım ve onarımları teknik servis personelimiz tarafından yapılmaktadır. Ayrıca sitede, 12 bloğun ortak alanlarında bulunan tüm aydınlatma sistemlerinin, 7. ve 8. katlarda bulunan eşanjör ve boyler odalarının bakımları da teknik servisimiz tarafından yapılmaktadır. Bahçede bulunan tüm aydınlatma sisteminin, Sitemizdekiiki adet havuza ait makine dairelerinde bulunan pompa hidrafor ve havuz aydınlatma sistemlerinin bakım ve onarımları da teknik servisimiz tarafından yapılmaktadır.

Bloklarda bulunan aydınlatma sistemlerinin tasarruflu sisteme dönüşümü, şehir su şebekesine bypass hatlarının kurulması gibi iyileştirme ve yenileme çalışmaları da teknik servisimiz tarafından yapılmıştır ve sürdürülmektedir. 

Teknik servis personelimiz vardiya halinde çalışarak sitemizde hizmet vermektedir. Geceleri gerektiğinde teknik personel acil olarak göreve çağrılarak hizmette süreklilik sağlanmaktadır.Bu husus sitemiz için en önemli unsurlardan birisidir. Ayrıca, onarım ve tadilat işlerinin firmalar yerine kendi elemanlarımızın yapmakta olması, site bütçesine ekonomik yönden büyük katkılar sağlamaktadır.

GÜVENLİK SERVİSİ

Güvenlik Birimi 11 personelden oluşmakta olup 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir. Güvenlik personelimiz siteye giriş-çıkışları kontrol, kayıt altında tutarak sitemize istenmeyen girişleri, siteye ait olmayan araçların giriş yaparak park yapmalarını önlemektedir. Sitemize her gün site dışı ikametli, yardımcı ve temizlik elemanı vb olarak yaklaşık 300 kişi gelmektedir. Güvenlik Biriminin siteye giriş-çıkışları sıkı şekilde denetlemesi nedeniyle bugüne kadar hiçbir olumsuzluk yaşanmamıştır. 

Sitede yapılan bütün taşınmalar yönetim ofisinden alınan randevü kapsamında güvenlik personelimizin denetiminde yapılmaktadır. Taşıma araçları siteye girişlerinden, çıkışlarına kadar olan süreç içerisinde kontrol altında tutulmaktadır. Taşınmalar sırasında sitede oluşan hasar, zarar tespit edilerek sorumlulardan zarar ve hasar bedelinin tazmin edilmesi sağlanmaktadır.

Gündüz-gece otopark alanları devamlı kontrol altında tutulmaktadır. Ayrıca bloklarda çatı kapıları, kazan dairelerinin kapıları gibi önemli girişler kontrol altında tutularak devamlı kapalı kalmaları sağlanmaktadır. Bloklarda dış görüntüleri bozacak, tehlike yaratacak görüntülere, uygulamalara da devamlı olarak müdahale edilmektedir. 

Güvenlik personelimizin bugüne kadar yapmış olduğu özverili ve düzenli çalışmaları sayesinde bugüne kadar sitemizde istenmeyen, üzüntü yaratacak kayda değer bir olay yaşanmamıştır. Bu nedenle, sitemiz bölgemizde huzurlu ve güvenli yaşamı arayanların ilk tercih ettiği yer olmuştur.

BAHÇE BİRİMİ

Bahçe biriminde 2 personel görev yapmaktadır. Sitemizin peyzajı yapılan çalışmalar ile bugüne kadar büyük bir gelişim göstermiştir. Arızalanan sulama sistemlerinin tamir ve bakımları dahil Bahçemizdeki çalışmalar bahçe elemanlarımız tarafından yapılmaktadır. Bahçemizdeki bitki zenginliğinin arttırılması, bitki örtüsünün güçlendirilmesi için birkaç defa ağaç ve çiçek alımı yapılmıştır. Bahçe personeli özveriyle bitkilerin dikimi, bakımı, çapalarının yapılması, gerektiği zamanlarda gübre ve ilaçlamalarının yapılması çalışmalarını sürdürmektedir. Rutin günlük çalışmaların yanısıra bitki ve ağaçlarda budamaların yapılması, sulama sistemlerinin düzenli çalışmalarının sağlanması, peyzaj alanının temizliğinin yapılmasıda bahçe biriminin görevleri arasında bulunmaktadır. Bahçe personelimizin işlerini sahiplenmeleri, görevlerini sevgi ile yapmaları, işlerine kendilerinden bir şeyler katma çabaları, site bahçemizi bugünkü güzel konuma getirmiştir.

TEMİZLİK BİRİMİ

Temizlik biriminde 1 şef ve 9 personel görev yapmaktadır. Bloklarda sabah başlayan temizlik işleri gün boyunca devam etmektedir. Temizlik şefi sorumluluğunda hazırlanan haftalık çalışma programı çerçevesinde; haftada iki gün kat araları silinmektedir. Haftanın diğer günlerinde de yangın merdivenlerinin, camların silinmesi, katlarda bulunan dolapların temizlenmesi işlemleri yapılmaktadır. Kazan dairelerinin de düzenli temizliği yapılmaktadır. 

Temizlik ekibi her gün iki defa bloklarda dolan çöp konteynırlarını değiştirmektedir. Belediyenin çöpleri almasından sonra boşalan konteynırların klorlu su ile yıkanarak temizliği yapılmaktadır. Blok çevrelerinin temizlikleride günlük rutin çalışmalarının bir parçasıdır. Temizlik birimi gerektiği zamanlarda ekip halinde ortak alanlarda temizlik yapmaktadır.

Ortak alanların temizliği, havuzların dönemsel özelliklerine göre bakım ve temizliği de havuz kimyasallarının kullanımı, havuz bakımı, ilk yardım konularında eğitim almış temizlik birimi çalışanları tarafından sürdürülmektedir. Yaz sezonlarımızda yoğun olarak kullanılan havuzlarımızda istenmeyen can sıkıcı bir durum yaşanmaması memnuniyet verici olup, konunun önemine binayen titizlikle sürdürülen çalışmaların yansımadır.

Temizliğin sağlık açısından taşıdığı önemin bilincinde olan ekibimiz, bloklarımızı temiz ve düzenli tutabilmek için itina ve özenle çalışmalarını sürdürmektedir.

Saygılarımızla...

Semih DAŞ

Site Müdürü